Follower

Contact

Contact: senaisikal@web.de

29.08.2012

Istanbul.Blue Mosque


shorts:Levi's, top:h&m, shoes:Elle, shades:ck, necklace:Koton, belt:Aigner

deutsch: Jedes Jahr wenn ich in Istanbul bin habe ich das Bedürfnis mir die Blaue Moschee anzusehen. Tja am Ort gibt es natürlich keine Veränderungen, aber mir gefällt die Umgebung, die vielen Menschen bzw. Touristen also das ganze Feeling dort. Außerdem war dieses Jahr besonders viel los, da es Ramadan war und die Fastenden auf Holzbänken und - Tischen sich platziert und auf das Fastenbrechen gewartet hatten.  Die Blaue Moschee hat eine besondere Beudeutung in Istanbul, da sie die Hauptmoschee ist und auch die einzige, die sechs Minaretten hat.
Also falls ihr irgendwann mal nach Istanbul reist, plant die Blaue Moschee in Sultanahmet in eure Sightseeing-Tour mit ein ;)

türkce: Her sene tatilimin bir kismini Istanbul'da gecirmeme ragmen yinede bikmadan Sultanahmete gitme geregini duyarim. Sultanahmet camii'nin Istanbul'un ana camiisi olmasi, her zaman kalabalik olmasi ve özellikle bu sene Ramazan'dan dolayi cevresi ve atmosferi daha da bir özel ve güzel olmasindan dolayi ilgimi cekmistir.
Simdilik bu kadar yarin yeni bir kayitla karsinizda olacagim ;)

LOVE

SenaKommentare:

 1. ich liebe diese Istanbul Bilder <3 es ist einfach meine Traumstadt !

  AntwortenLöschen
 2. canım süper bir enerjin var fotoğraflar da şahane ötesi :) sultanahmet bende bayılırım insanı duygusal olara etileyen bir yapısı var. Atıyorum nişantaşı gibi daha modern yerlerde asla yakalayamayacağım bir duygu, özel bişey:)

  AntwortenLöschen
 3. Ne guzel Istanbul'un keyfini cikartmissin.. Sultanahmet tarafina gidip detaylica gezmek cok istiyorum ama kalabaligi beni hep yarim yamalak gezip kacmak zorunda birakiyor.. :((

  AntwortenLöschen
 4. muhhhhhteşem fotoğraflar yine tatlım... en çok gezmek istediğim yerlerden biri oldu şimdi Sultanahmet :) İstanbula gidince mutlaka zaman ayırıcam oraya.. öpüyorum kocaman..

  AntwortenLöschen
 5. şişe ve kilimlere ayrıca bayıldımm..

  AntwortenLöschen
 6. şişe ve kilimlere ayrıca bayıldımm..

  AntwortenLöschen
 7. ramazan aksamlarında cok guzel olur sultanahmet fakat kalabalığa denk gelmeyeceksın gercı bıraz zor :))) sıseler cok guzel :)

  AntwortenLöschen

Thank you for your comments ❤